Університет | Головна | Інформація | Діяльність | Дослідження | Новини | Глосарій
 
 
Центр гендерних досліджень

Результати анкетування за темою «Актуальність вивчення китайської мови»

     З метою дізнатися думку студентів нашого університету щодо актуальності вивчення китайської мови Центр гендерних досліджень провів анкетування 100 студентів різних факультетів університету. Опитування проводилося методом випадкової вибірки. Увазі респондентів було запропоновано 7 запитань з варіантами відповідей.
     На думку більшості студентів (78%) вивчення китайської мови є актуальним, однак кількість бажаючих вивчати цю мову складає 58 %. Більша частина опитаних (72%) підтримують ідею щодо відкриття курсів китайської мови у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту. Такі цифри є яскравим підтвердженням того факту, що сьогоднішня молодь думає прогресивно та з розрахунком на перспективу. Однак слід зазначити, що 24% респондентів не зацікавилися даною ідеєю.
     На сьогоднішній день вартість навчання на курсах китайської мови в Україні залежить від кількості академічних годин та у середньому складає від 2500 до 3500 грн. за 4 міс. навчання. Безсумнівно, найкращім варіантом вивчення будь-якої іноземної мови є повне занурення у середу її носіїв. У даному зв’язку слід відмітити, що існує багато програм по вивченню китайської мови у Китаї, де тиждень навчання (з проживанням) обійдеться у середньому від 8960 грн. за 4 тижні (http://www.portalchina.ru/articles/studing-chineese-1.html).
     Зважаючи на те що цінова політика є одним із визначаючих факторів, ми поцікавилися, яку вартість навчання студенти вважають прийнятною та логічно обгрунтованою. Результати показали, що більшість респондентів (68%) не готові платити більше ніж 100 грн. за місяць, у той час як 28% вважають, що місяць навчання китайській мові повинен коштувати більше 100 грн.
      Багатьох, хто хоч раз замислювався про вивчення китайської мови, турбує питання «як вчити та як вивчити китайську мову». На думку викладачів, китайська мова не набагато важча ніж інші мови світу і вивчити її цілком можливо. Все залежить від старанності та уважності, без яких мову не подолати. Наприклад, за даними Російсько-китайського учбово-наукового центру Інститут Конфуція РГГУ ( http://www.confucius-institute.ru/students/how-to-learn/), за три місяці можна вивчити «мову виживання». При достатньо регулярних заняттях за два роки можна засвоїти біля 1500 єрогліфів, з яких, як з кубиків, складається безліч слів, яких буде достатньо для спілкування на повсякденні та професійні теми та читання текстів середнього рівня складності. Для порівняння, єрогліфічний мінімум для грамотного китайця (випускник середньої школи вищого ступеня) складає 3500 єрогліфів. Цього мінімуму вистачає для читання практично будь-яких сучасних текстів, включаючи пресу та художню літературу.
      На питання, чи є серед Ваших друзів чи знайомих бажаючі вивчати китайську мову, більшість респондентів відповіла заперечливо (55%).


      Таким чином, результати проведеного анкетування виявили позитивне ставлення більшості студентів нашого університету до вивчення китайської мови. У той же час очевидним є те, що для широких пластів населення дана проблема не є актуальною.

Дата останнього оновлення: 02.03.2014