Русский ДНУЗТ Головна Історія кафедри Види спорту Склад кафедри Розклад подій Фото

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра фізичного виховання ДІІТу має давню історію. Перше згадування в офіційних документах – наказ № 52 від 22.03.1933 р., відповідно до якого в інституті утворений кабінет фізичної культури. На 1934-35 навчальний рік наказом по інституту №173а від 15.12.1934 р. утворена кафедра фізичної культури. В різні роки кафедра називалася: а) військової і фізичної підготовки; б)фізичної підготовки; в)фізичного виховання і спорту. З 1988 року кафедра називається кафедрою фізичного виховання.

Кафедру очолювали:

1. Бойко Данило Микитович (до 1935 р. і з 1945 по 1949 р.);
  2. Березницький Соломон Мойсейович (1949 – 1952 р.);
  3. Завадовський Олексій Павлович (1952 – 1955 р.);
  4. Батурін Олександр Трохимович (1955 – 1964 рр);
  5. Усенко Микола Михайлович (1964 – 1975 р.);
  6. Шпак Євгеній Михайлович (1975 – 1979 р.);
  7. Супрунов Юрій Миколайович (1979 – 1985 р.);
  8. Заєць Юрій Львович (1985 – 1991 р.);
  9. Ульченко Володимир Федорович (1991 – 1997р.).
З 1997 року і по дійсний час кафедру очолює Пічурін Валерій Васильович.

Історія кафедри фізичного виховання тісно зв'язана з розвитком в університеті спортивної бази. У 1947 році був відновлений спортивний зал і найпростіші спортмайданчики. В наступні роки: побудовано стадіон (1951 р.); водну станцію на березі ріки Дніпро (1952 р.); стрілецький тир (1958 р.); нову водну станцію на р. Дніпро (1964 р.); відкрито плавальний басейн (1966 р.); спортивний корпус з чотирма спеціалізованими залами (1968 р.); реконструйовано стадіон (1976 р.); реконструйовано плавальний басейн (2003 р.).
     В різні роки університет прославили своїми досягненнями студенти-спортсмени і їхні тренери, які представляли різні види спорту.
     Легка атлетика. В університеті вона пов'язана з такими іменами як заслужений майстер спорту Петро Денисенко, майстер спорту міжнародного класу Віталій Фарафонов, майстер спорту міжнародного класу Ігор Довойно, майстер спорту міжнародного класу Тамара Коба, майстер спорту Віталій Носенко, майстер спорту Олег Егорушкін, майстер спорту Олена Воробченко, майстер спорту Петро Власов. Кандидати в майстри спорту: Віктор Дьяков, Володимир Заблудовський, Анатолій Коломоєць, Олена Волховська, Володимир Подервінскас, Андрій Довойно, Микола Товстоног, Андрій Подервінскас, Олександр Мирний, Ярослав Гвоздецький, Дмитро Забарило, Олександр Смирнов, Олександр Кобець.
     В різні роки з командою університету з легкої атлетики працювали такі тренери: А.Т.Батурін, В.Е.Качкар, А.Швець, В.М.Юрченко, М.Г.Упир. В даний час команда є однією з найсильніших вузівських команд області. Сьогодні з нею працюють старший викладач Інна Володимирівна Подервінскас і старший викладач кафедри, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Віра Анатоліївна Дорош.
     Важка атлетика. Розвиток цього виду спорту в університеті пов'язано з іменами тренерів Шпака Анатолія Прокоповича, Ульченко Володимира Федоровича, Козака Олександра Вікторовича.
     Шпак Анатолій Прокопович працює в університеті з 1970 року. Сам є майстром спорту з важкої атлетики (при цьому результати рівний і перевищуючий цей норматив показував 11 років підряд), був чемпіоном універсіади України, переможцем і призером ряду всесоюзних, республіканських і обласних змагань. Протягом роботи (як тренер) підготував 6 майстрів спорту (В.Ф.Клименко, І.В.Безрученко, В.О.Таровик, А.Д.Мірошниченко, С.А.Оліфер, О.М.Фуренець), 11 кандидатів у майстри спорту, 40 спортсменів 1 розряду. У 1980 році Олексій Фуренець був переможцем кубку України. Команда важкоатлетів ДІІТу на змаганнях спартакіади вузів МШС СРСР займала: у 1972 році – 3 місце, у 1977 році – 2 місце. В особистому заліку на спартакіаді вузів МШС СРСР перемагали: Клименко В.Ф. (1973), Мірошниченко А.Д. (1977), Копыл А.В. (1977), Фуренець О.М. (1978, 79, 80 р.). Багато студентів ставали призерами цих змагань. Призерами чемпіонатів СРСР серед залізничників ставали Клименко В.Ф., Чуніховський В.П., Фуренець О.М. На чемпіонатах України серед залізничників перемагали: Таровик В.О., Єпов В.П., Фуренець О.М.. Багато вихованців ставали призерами чемпіонатів України серед залізничників, переможцями і призерами обласних і міських змагань.
     Доцент кафедри Ульченко Володимир Федорович за період з 1985 року підготував: призера спартакіади вузів МШС СРСР Трецкова Анатолія (1985), переможця цих змагань у 1987,1988, 1989 роках Сергія Левченко. У змаганнях спартакіади вузів області команда університету постійно займає призові місця.я.
     Викладач Олександр Вікторович Козак, майстер спорту України з важкої атлетики, працює з командою з 2008 року. Підготував ряд спортсменів вищих розряд

Нагору   Сторінка 2   Сторінка 3   Сторінка 4