Кафедра безпека життєдіяльності
Українська мова    Русский язык    English

Наукова робота

При кафедрі «Безпека життєдіяльності» існує лабораторія ГНДЛ «Технології та системи безпеки на транспорті».

Сфера наукових інтересів фахівців лабораторії пов’язана з проведенням робіт з технічного діагностування та експертиз причин руйнування тягового моторвагонного та інших видів рухомого складу залізничного транспорту та їх елементів, науковому супроводженні поетапного продовження терміну служби рухомого складу залізниць України, виявленні причин передчасного руйнування залізобетонних та бетонних виробів інфраструктурних об’єктів залізниці, дослідженні хімічного складу ґрунтів, щебеневого баласту та металів конструкцій та їх деталей для проектних, експертних та інших науково-дослідних робіт. Надалі планується проведення робіт з діагностування нового та експлуатованого вагонного та локомотивного парку на відповідність матеріалів, які застосовані при його виробництві нормам стандартів України та Євросоюзу.

Вказані дослідження будуть сприяти попередженню виникнення аварійних ситуацій, наслідками яких можуть бути пожари, сходи з рейок рухомого складу та інші значні матеріальні і нематеріальні витрати, які знижують безпеку руху на залізничному транспорті.

Також проводяться розробки нових матеріалів та технологій виготовлення будівельних, конструкційних залізобетонних, бетонних, металевих, композиційних та нано- матеріалів для потреб залізничного транспорту.

На виконання чинного законодавства, Дніпропетровський університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна має право на участь у розслідуваннях нещасних випадків на виробництві в якості незалежного експерта. Особливо у спірних питаннях виникає потреба компетентних консультацій та розробки інженерно-технічних рішень, де з'ясовуються справжні причини та обставини окремого нещасного випадку. В такому разі фахівці науково-дослідної лабораторії кафедри залучаються та проводять власне розслідування інциденту.

Догоридогори

© 2014 Кафдера БЖД
Дата останнього оновлення: 20.01.2014