Міжнародні програми

Особливе місце у студентському житті займають міжнародні програми.

На факультеті з 2013 року вперше в Україні проводиться підготовка магістрів у рамках міжнародної програми TEMPUS. «Комунікаційні та інформаційні технології для забезпечення безпеки і ефективності транспортних потоків» - європейсько-російсько-українська програма з інтелектуальних транспортних систем.

На сьогодні в рамках програм TEMPUS виконується проект CITISET, метою якого є створення магістерської та докторської програм з інтелектуальних транспортних систем, призначеним для підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі комунікаційних та інформаційних технологій для забезпечення безпеки і ефективності транспортних потоків, управління і контролю функціонування транспортних систем. В рамках проекту розробляється і програма інтелектуальних транспортних систем (ІТС) на залізниці. Серед основних завдань програми відзначаються вивчення досвіду підготовки фахівців ІТС на рівні магістрів та докторів (PhD), розробка відповідних навчальних програм, підвищення кваліфікації викладачів російських і українських ВНЗ, оновлення лабораторної бази для технологій ІТС, впровадження Європейської системи забезпечення якості, пілотне навчання студентів, контроль якості підготовки фахівців з ІТС.

Російськими учасниками програми є: Санкт-Петербурзький державний університет аерокосмічного приладобудування (лідер проекту), ВАТ "Російський інститут радіонавігації і часу", Московський державний університет шляхів сполучення, Самарський і Мурманський державні технічні університети. Україну в проекті представляють Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського (Харків), Одеський національний морський університет, Житомирський державний технічний університет. ВНЗ країн Євросоюзу представляють Сілезький технічний університет (Польща), Університет Саутгемптона (Великобританія), Інститут транспорту та зв'язку (Рига, Латвія), Університет Лінчопінга (Швеція).

В рамках проекту CITISET в 2013/2014 навчальному році відбувся перший випуск магістрів у рамках спеціалізації «Інтелектуальні Транспортні Системи» за спеціальністю «Програмне забезпечення систем».

Було виконано магістерські дипломні роботи за такими темами:

Всі роботи захищені з оцінкою «відмінно».

Комплексний проект «Інтелектуальна система GPS-моніторингу та керування на промисловому залізничному транспорті» отримав Гран-прі на конкурсі магістерських проектів університету. (Автори – Пирогов С.О., Кузнєцов М.В., Чередник В.Г., науковий керівник – професор Скалозуб В.В.).

Магістранти кафедри в рамках навчального процесу проходять стажування в країнах Європи. Так, в 2014 році студенти кафедри (Бойко Євген, Пирогов Сергій) відвідали Сілезький технічний університет (м. Катовіца, Польща). Детальну розповідь Пирогова Сергія про поїздку та враження Ви можете прочитати тут «Подорож до Польщі» .