ru

Про лабораторію
 

   У 2010 році Колієвипробувальна лабораторія наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №154 від 25.03.2010 року призначена  Головною науковою організацією з проведення випробувань рухомого складу з впливу на колію та стрілочні переводи та проведення випробувань конструкцій залізничної колії та стрілочних переводів.

  Колієвипробувальна ГНДЛ виконує науково-дослідні роботи за наступними напрямками:

- приймальні та сертифікаційні випробування нового рухомого складу з впливу на колію та стрілочні переводи;

приймальні та сертифікаційні випробування нових конструкцій залізничної колії, включаючи  всі  види  стрілочної продукції;

- дослідження взаємодії колії та рухомого складу експериментальним шляхом і за допомогою теоретичних розрахунків;

- розробка умов обігу нового рухомого складу з визначенням допустимих швидкостей руху рухомого складу по конструкціях залізничної колії шириною 1520 мм;

- розробка нормативної та  технічної документації для колійного господарства;

- розробка програмного забезпечення для виконання інженерних розрахунків;

- розробка технічного паспорта залізничної колії (масштабна або немасштабна схема колійного розвитку, поздовжній профіль, експлікації колій і стрілочних переводів, звітні та облікові форми, детальний опис технічного стану елементів колійної інфраструктури (рейки, шпали, скріплення, штучні споруди та інше)).

     
    Співробітниками 
лабораторі та кафедри "Колія та колійне господарство" виконано більше ніж 260 науково-дослідних робіт і розроблено більше ніж 40 нормативних документів.

  

  Колієвипробувальна лабораторія у складі випробувального центру університету акредитована в Регістрі на Федеральному залізничному транспорті Російської Федерації на технічну компетентність і незалежність (атестат № РОСС UA.0001.21ЖТ28 дійсний до 06  грудня 2017 р.) та в Національному агентстві з акредитації України (атестат № 2Н1100 дійсний до 27 березня 2019 р.).

  

  Лабораторія використовує у своїй роботі атестовану 96 канальную тензовимірювальную апаратуру «ПОНИЛ-Ц», що дозволяє отримувати в цифровому вигляді експериментальні дані з частотою дискретизації 4000 Гц. Невід'ємною частиною тензометричної апаратури «ПОНИЛ-Ц» є програмний комплекс «PONIL Record», що дозволяє в режимі реального часу отримувати єкспериментальні дані. Похибка вимірювальної апаратури, за результатами метрологічної атестації, склала 0,2%.

  Для обробки первинних даних розроблено програмне забезпечення «PONIL Change», що дозволяє також виділяти корисний сигнал в будь-якому частотному діапазоні, застосовуючи фільтри низьких (ФНЧ) та (або) високих частот (ФВЧ). Автоматизована розшифровка результатів вимірювань проводиться за допомогою ПЗ «PONIL Decoding», а статистична обробка за допомогою ПЗ «PONIL Statistic».

   Все програмне забезпечення розроблено фахівцями лабораторії та кафедри "Колія та колійне господарство" та зареєстровано в Державній службі интелектуальної власності України (48583, 48584, 48585, 60453).

        

Контактна інформація: 

Завідуючий лабораторією - Токарєв Сергій Олександрович

Поштова адреса:

49010, м.Дніпропетровськ, вул. Лазаряна, буд. 2, кім. 456
 тел. /факс: +38(056)793-38-45
 тел. моб: +38(067)985-68-34

 E-mail: diit_kkg@ukr.net

  

Дата оновлення: 04 квітня 2016
©  2009-2015, Савлук В.Е.