СПЕЦІАЛЬНІСТЬ "ЛОКОМОТИВИ ТА ЛОКОМОТИВНЕ ГОСПОДАРСТВО"

Сучасний локомотив є потужним і швидкісним тяговим засобом, який забезпечує водіння великовагових вантажних і швидкісних пасажирських потягів. Він являє собою складний машинний агрегат, обладнаний сучасними автоматичними пристроями управління, контролю і діагностики.

Студенти цієї спеціальності, крім базових теоретичних дисциплін, вивчають:

В процесі навчання та в період проходження фахових практик студенти опановують декілька робочих професій (помічника машиніста локомотива, слюсаря по ремонту рухомого складу).

Працевлаштування
Після закінчення університету випускники працевлаштовуються на первинних посадах виробничих майстрів, інженерів-технологів, інженерів-конструкторів локомотивних депо, локомотиворемонтних та локомотивобудівних заводів.


СПЕЦІАЛЬНІСТЬ "ВАГОНИ ТА ВАГОННЕ ГОСПОДАРСТВО"

Вагонний парк є однією з найважливіших ланок практично всіх технологічних процесів виробництва країни, він забезпечує пасажирські та вантажні перевезення. Тому вагонобудуванню і вагонному господарству завжди приділялась велика увага.

Парк вантажних вагонів являє собою широку різноманітність різних типів конструкцій: це універсальні вагони та напіввагони; спеціальні вагони для перевезення різних типів вантажу та інше.

Для того, щоб пасажири в тривалих подорожах почувалися комфортно, пасажирські вагони оснащуються власними енергетичними установками, системами кондиціювання повітря та опалення.

Рефрижераторні вагони оснащені холодильними установками з індивідуальними дизель-генераторами.

Студенти цієї спеціальності, крім базових теоретичних дисциплін, вивчають:

В Україні успішно функціонують 8 вагоноремонтних заводів та 5 вагонобудівних заводів де студенти проходять фахові практики.

Працевлаштування
Після закінчення університету випускники працевлаштовуються на первинних посадах виробничих майстрів, інженерів-технологів, інженерів-конструкторів вагонних депо, вагоноремонтних та вагонобудівних заводів.


СПЕЦІАЛЬНІСТЬ "ПІДЙОМНО-ТРАНСПОРТНІ, БУДІВЕЛЬНІ, ДОРОЖНІ, МЕЛІОРАТИВНІ МАШИНИ І ОБЛАДНАННЯ"

Враховуючи галузеву (залізничну) спрямованість університету, студенти вивчають широку гамму колійних машин, які використовуються на залізницях під час утримання, ремонту та будування колії.

Студенти цієї спеціальності, крім базових теоретичних дисциплін вивчають:

Немає жодного підприємства, на якому б не застосувались підйомно-транспортні машини - крани, тельфери та інші Широко використовуються в промисловості різні транспортери, ескалатори, елеватори, роботи, маніпулятори та інші механізми.

Випускники даної спеціальності володіє: методами конструювання, технологією виробництва, ремонту, експлуатації, методами підвищення надійності дослідження машин.

За час навчання в університеті студенти одержує посвідчення на право управління автомобілем, опановують професію слюсаря.

Працевлаштування
Після закінчення університету випускники цієї спеціальності працевлаштовуються на первинні посади виробничого майстра, інженера-технолога, інженера-конструктора, в службу колії залізниць, в службу головних механіків локомотивних та вагонних депо, локомотиворемонтних та вагоноремонтних заводів, а також на підприємства по виготовленню та ремонту кранобудівної техніки.


СПЕЦІАЛЬНІСТЬ "АВТОМОБІЛІ ТА АВТОМОБІЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО"