Головна Новини Історія кафедри Методічна робота Форми навчання Наукова робота Склад кафедри Розклад Контакти

Історія кафедри

Кафедра була основана в 1933 році і носила назву «Технологія металів». Першим завідуючим кафедри був професор Нікітін О О., який працював на цій посаді 20 років.

В період війни 1941-1945 років кафедра була евакуйована з механічним факультетом ДІІТу в місто Томськ.

З 1954 по 1977 роки завідуючими кафедрою працювали доцент Рекуданов П. Н., професор Воронова Н. О., професор Узлов І.Г., доцент Фетисов М.М.

В 1977-93 роках кафедру очолював заслужений діяч Узбецької РСР, доктор технічних наук, професор Колесов С.М. 3 його приходом кафедра була перейменована в «Технологія матеріалів» і під цією назвою існує до даного часу.

З 1993 по 2004 роках кафедру очолював доцент Козак В. В, а з вересня 2004 року кафедру очолив д.т.н, професор Вакуленко І.О. На сьогоднішній день в склад кафедри входять сім викладачів: д.т.н., професор Вакуленко І.О., доценти Котова Л.І., Пройдак С.В., старші викладачі Грищенко М.А., Грищенко М. М., асистенти Плітченко С.О. та Стеценко І.Д.

В перші роки існування кафедри її лабораторії займали невелике приміщення, де проводились заняття з усіх розділів дисциплін. З моменту заснування кафедри викладалась тільки одна дисципліна під назвою «Технологія металів» для студентів механічних спеціальностей. В 70-ті роки вона була розбита на дві самостійні дисципліни: «Матеріалознавство» і «Технологія конструкційних матеріалів». На сьогоднішній день кафедра обслуговує шість факультетів і на ній викладаються дисципліни: «Матеріалознавство і технологія матеріалів», «Металознавство і зварювання», «Нові матеріали» та інші.

В 50-60-ті роки були створені окремі лабораторії металознавства, обробки металів різанням, зварювання, литва. В даний час укомплектовані всім необхідним сучасним устаткуванням для якісного навчання студентів теорії і практики металознавства і технології обробки матеріалів.

При кафедрі є учбові майстерні, де студенти мають можливість придбати професіональні навики роботи на металорізальних верстатах, на зварювальному устаткуванні, придбати кваліфікацію слюсаря, що дуже важливо для їх майбутнього навчання і подальшої практичної діяльності.

Виходячи із профілю кафедри, науково-дослідна робота її в усі періоди існування була направлена на вирішення питань розробки і вдосконалення технологічних процесів одержання і обробки конструкційних матеріалів, що застосовуються на залізничному транспорті. Викладачі та співробітники кафедри постійно залучаються до досліджень та експертиз по виявленню причин аварій рухомого складу та залізничної колії, а також руйнувань окремих деталей та вузлів. Результати досліджень постійно публікуються в наукових виданнях та доповідаються на науково-технічних конференціях по проблемах покращення якості конструкційних матеріалів.


Головна | Новини | Історія кафедри | Методична робота | Форми навчання | Наукова робота | Склад кафедри | Розклад | Контакти

© Кафедра "Технологія матеріалів"
Дизайн та розробка: Грищенко М.А.
Останне оновлення: 22.05.2014