77 студентська конференція "Гуманітарні проблеми та міжкультурна комунікація"

У рамках тижня науки кафедрою українознавства та гуманітарної підготовки іноземних студентів 28-30 березня 2017 р. було організовано роботу 3-х секцій: "Лексичне багатство української мови? (кер. ст. викл. Лагдан С.П.), "Мова у світі - світ у мові" (кер. доц. Бобиль С.В.), "Історія та культура України" (кер. доц. Ковтун В.В.). Оргкомітет конференції відзначив добру підготовленість студентів до виступів, змістовність доповідей, аналітичні здібності, уміння володіти аудиторією. Доповідачі активно застосовували підготовлені відеопрезентації.

З пізнавальною метою та для активізації роботи секції «Лексичне багатство української мови» ст. викл. Бочарова О.О. підготувала виставку словників української мови. Для учасників конференції прозвучали вірші про мову: "Мова" Ганни Світличної (студ. 713 гр. Конюшок Катерина), "До української мови" Зої Кучерявої (студ. 713 гр. Ніколаєва Катерина). А студент 624 гр. Липницький Артем виконав пісню "Ой на полі та й женці жнуть".

У засіданні секції "Мова у світі - світ у мові" взяли участь студенти з Туркменістану, Узбекистану, Анголи, Марокко та Тунісу.

Кожне засідання завершувалось підведенням підсумків з урахуванням думки всіх учасників конференції. Доповідачі отримали на згадку художній альбом "Світлиця" (автор Іващенко Г.Л.), а переможці - підручник "Історія і культура України" (автори: Іваненко В.В., Кривчик Г.Г.) і методичний посібник "На шляху до наукової творчості" (автори: Іваненко В.В., Кривчик Г.Г., Накашидзе І.С.). Кращими визнані:

секція "Лексичне багатство української мови"

   І місце – студ. 433 гр. Ямбург Ксенія (доповідь "Залізничний жаргон");
   ІІ місце – студ. 421 гр. Савченко Руслан (доповідь "Неологізація назв осіб за професією");
   ІІІ місце – cтуд. 245 гр. Коваленко Ірина та Курочка Олена (доповідь "Лексичні новотвори Євромайдану");

секція "Мова у світі - світ у мові"

   І місце – студ. 412 гр. Мухаммадієва Севара (доповідь "Интенсивные места как способ получения новых знаний");
   ІІ місце – студ. ПВ-1 Елідріссі Елланжрі Таха (доповідь "Знакомтесь, загадочное королевство");
   ІІІ місце – студ. ПВ-1 Бахтієров Фахрієр Бахтієр Угли (доповідь "Социокультурные аспекты интеграции иностранных студентов в образовательное пространство высшей школы Украины");

секція "Історія та культура України"

   І місце – студ. 330 Л гр. Рудобелець Валерій (доповідь "Мовна проблема та шляхи її вирішення");
   ІІ місце – студ. 442 гр. Чернова Ольга (доповідь "Діячі культури у боротьбі за гідність і свободу");
   ІІІ місце – студ. 625 гр. Коваль Маргарита, студ. 522 гр. Киселов Федір (доповідь "П. Сагайдачний як видатний державний діяч України").

ВІД ВИТОКІВ ДО СУЧАСНОСТІ

У рамках 77-ї університетської наукової конференції 30 березня 2017 р. у «Світлиці» кафедри українознавства та гуманітарної підготовки іноземних студентів відбулося засідання секції «Історія та культура України», на якому було заслухано 10 доповідей.

Засідання почалося з обговорення гострих проблем сьогодення. Зокрема, у доповіді студента 412 гр. Сергія Кармазіна на тему «Революція гідності» було висвітлено події Євромайдану, його причини, цілі та наслідки. Студентка гр. 442 Ольга Чернова, яка, до речі, головувала на засіданні секції, розповіла про боротьбу діячів культури та мистецтва за гідність і свободу українців, їх роль у Революції гідності. Студент гр. 300-л Валерій Рудобелець присвятив свою доповідь мовній проблемі в Україні, шляхам її розв’язання.

Цілком природним для університету, що готує кадри для залізничної галузі, було те, що одна з доповідей на конференції була присвячена розвитку залізничного транспорту в Україні. З нею виступив представник «залізничної династії», студент гр. 412 Вадим Тітов.

Учасники конференції виявили неабиякий інтерес до актуальних проблем вітчизняної історії. Так, студент гр. 521 Владислав Лисак зробив доповідь на тему «Україна – один із центрів соціальних протиріч Російської імперії на початку ХХ століття», студентка гр. 621 Юлія Коровіцина зробила аналіз державного устрою Гетьманщини в період Національної революції середини ХVІІ століття. Продовжуючи тему історії козацької держави, студентка гр. 522 Євгенія Непочатова зробила цікаве повідомлення про роль жінок в житті Богдана Хмельницького. Студентка гр. 625 Маргарита Коваль і студент гр. 522 Федір Кисельов у своїй доповіді, що підготували у співавторстві, визначили роль гетьмана П. Сагайдачного у формуванні передумов для утворення Української держави. Про слов’янські коріння духовної культури стародавніх русичів повідомила студентка гр. 625 Єлизавета Сахно

На кафедрі українознавства давно склалася хороша традиція залучати студентів до вивчення історії рідного краю. За порадою викладачів кафедри студентка гр. 713 Валерія Фатєєва підготувала цікаве повідомлення про історію села Зачепилівка.

Відзначаючи високий організаційний, науковий і методичний рівень роботи секції істориків, слід відмітити, що більшість студентських доповідей супроводжувалася демонстрацією слайдів, що підготовлені доповідачами. Учасники конференції зверталися з гострими запитаннями до доповідачів, оцінювали рівень їх знань і вміння продемонструвати ці знання. Саме думка присутніх на конференції студентів і стала визначальною у визначенні кращих доповідей.

Кращими були названі доповіді В. Рудобельця (наук. керівник – доц. В. В. Ковтун) – І місце, О. Чернової (наук. керівник – доц. В. В. Ковтун) – ІІ місце, М. Коваль і Ф. Кисельова – ІІІ місце (наук. керівник – професор Г.Г. Кривчик). Усі учасники засідання секції отримали в подарунок альбом «Світлиця», а переможці, до того, – підручник «Історія та культура України», написаний завідувачем кафедри українознавства та гуманітарної підготовки іноземних студентів Г.Г. Кривчиком у співавторстві з професором ДНУ ім. О. Гончара В.В. Іваненком. Отже, можна не сумніватися, що проведення даного заходу сприятиме покращен-ню навчального процесу в університеті та патріотичного виховання наших студентів.

Микола Підгорний, студент гр. 521

На базі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки іноземних студентів створені студентські творчі об'єднання:

 • «Дніпровські обрії» (кер. доц. Ковтун В.В.);
 • «Джерело» (кер. ст. викл. Лагдан С.П.);
 • «Меридіан» (кер. доц. Заваруєва І.І.).

Творчий конкурс імені Т. Г. Шевченка

Кафедра українознавства та гуманітарної підготовки іноземних студентів залучила студентів І-ІУ курсів ДІІТу до участі у І етапі УІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, який тривав із 14 листопада до 2 грудня 2016 р. Учасники конкурсу подали свої твори на тему:

   «Бо пам'ятайте,
   Що на цій планеті,
   Відколи сотворив її пан Бог,
   ще не було епохи для поетів,
   але були поети для епох!? »(Л. Костенко «Кобзарю…»).

Деякі студенти підготували власні літературні твори (поезію чи прозу).

За результатами перевірки конкурсних робіт на засіданні кафедри були визначені переможці:

   І місце – студ. гр. 531 Буряк Станіслав Миколайович;

   ІІ місце – студ. гр. 955 Замедянська Наталія Анатоліївна;
   ІІ місце – студ. гр. 433 Ямбург Ксенія Олегівна;

   ІІІ місце – студ. гр. 245 Коваленко Ірина Володимирівна;
   ІІІ місце – студ. гр. 413 Антоненко Вікторія Анатоліївна;
   ІІІ місце – студ. гр. 945 Біляєв Олександр Сергійович.

Високий творчий рівень та художню майстерність продемонстрували:

   студ. гр. 913 Стаднік Анастасія Денисівна;
   студ. гр. 955 Чумаченко Анна Сергіївна;
   студ. гр. 433 Громова Юлія Михайлівна;
   студ. гр. 245 Міанкуїкіла Віліам Маріон Ісаак;
   студ. гр. 413 Омельчук Микола Віталійович;
   студ. гр. 945 Гринь Тетяна Петрівна;
   студ. гр. 945 Дьоміна Тетяна Анатоліївна;
   студ. гр. 945 Чорна Софія Олександрівна.

15 грудня 2016 р. учасники мовно-літературного конкурсу зібрались у Світлиці для урочистого підведення підсумків. Переможцям І етапу було вручено літературно-художнє видання "Світлиця" та твори класиків української літератури. Студентам, які продемонстрували високий творчий рівень, оголошено подяку ректора та на згадку також подаровано "Світлицю".

Участь у феєричному святі гостинності та дружби студентів-іноземців ДІІТу

20 квітня у Дніпрі відбувся ІІ фестиваль аматорського мистецтва «Дружба без кордонів». У ньому взяли участь студенти-іноземці з вищих навчальних закладів міста, які представляли 31 країну світу. Фестиваль розпочався з параду представників різних країн, які в національних костюмах урочисто пронесли прапори своїх держав. На сцені виступило 150 учасників, в тому числі і студенти нашого університету, які приїхали на навчання із Індії, Єгипту та Йорданії.

Головним лейтмотивом Фестивалю став культурний діалог: обмін традиціями, заклик до миру в усьому світі, адаптація іноземних студентів до культурного середовища нашої країни. Все це для того, щоб іноземні гості відчували, що вони не самотні в нашій державі.

Наші делегати одразу завоювали симпатії глядачів своїми патріотичними виступами. Прозвучала пісня Святослава Вакарчука «Стріляй» у виконанні Рахмеха Махмуда, гр. 643, проникливе звучання якої отримало шквал оплесків. Не менш успішно виступили студенти підготовчого відділення, які нещодавно покинули свою батьківщину, і тому виконували «Патріотичну пісню» рідною мовою з особливим почуттям любові до рідної країни. Щирі виступи наших іноземців не залишили байдужими глядачів, за що отримали від мерії Дніпра в особі Олександра Санжари особливий подарунок з автографом, подякою та побажанням успіхів у навчанні та запрошенням до подальшої творчої співпраці. Подяку та диплом від мера міста Бориса Філатова отримали також і викладачі доценти Бондаренко Л.І. та Заваруєва І.І., які допомагали студентам у підготовці до виступу на Фестивалі.

Фестиваль «Дружба без кордонів» довів, що незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, мови спілкування, ми всі - єдині. І місто Дніпро завжди було, є і буде толерантним та гостинним для всіх бажаючих сюди завітати. Це й була унікальна можливість культурного обміну в межах нашого міста.


Університет  |   Головна  |   Новини  |   Історія кафедри  |   Склад кафедри  |   Навчальна робота  |  
Факультет  |   Консультації  |   Наукова робота  |   ЦНГВ„Світлиця“  |   Контакти  |  
Дата останнього оновлення: 06.04.2017
Розробники : Горбова О.В.  
Дрижирук І.С.