Університет | Новини | Історія | Склад кафедри | Навчально-методична робота | Розклад консультацій | Наукова робота | Міжнародні зв'язки та контакти | Дисципліни | Проекти
 
 

Міжнародні зв'язки

Кафедра активно бере участь у різноманітних міжнародних проектах університету, один із яких сьогодні MISCTIF Магістр «Інтероперабельність / Безпека /Сертифікація» у галузі міжнародного залізничного транспорту в Україні та Центральній Азії.

Сьогодні в Україні все більше уваги приділяється спільній роботі транспортних систем різних країн. По-перше, це пов'язано з розширенням кордонів ЄС, а по-друге, із збільшенням кількості міжнародних транспортних коридорів і їх впливом на розвиток економіки України.

Успішність реалізації політики розвитку та інтеграції залізничного транспорту у європейській системі, в першу чергу, залежить від якості підготовки фахівців і студентів-магістрів з інтероперабельності, забезпечення безпеки і сертифікації, створення системи безперервного професійного навчання і сертифікації персоналу галузі.

Проект MISCTIF створює необхідні умови для зміцнення рівня країни на міжнародному ринку залізничного транспорту, розвитку міжнародної співпраці, а також сприяє встановленню відносин між університетами і підприємствами галузі.

Щорічно кафедра готує та проводить міжнародну студентську конференцію для інженерних спеціальностей англійською мовою «Інженер ІІІ-го тисячоліття».

Презентація німецького фонду DAAD (німецької служби академічного обміну)

Курс нашої країни на євроінеграцію, вимоги часу диктують необхідність активного володіння іноземною мовою, особливо у царині отримуваною професії.

Спеціалісти з хорошим знанням іноземної мови зможуть мати перспективи роботи з іноземними партнерами, а також отримувати знання і досвід зі своєї спеціальності в Євросоюзі, і в подальшому використовувати їх для розвитку і процвітання України.

Для нашого університету є престижем розвиток міжнародних зв’язків з провідними ВНЗ та підприємствами Європи.

29 вересня 2015 р. в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна відбулась презентація німецького фонду DAAD (німецької служби академічного обміну студентів, аспірантів, викладачів, вчених), яку провів лектор Фонду Олаф Міттельштрасс. Запрошені були студенти, аспіранти, молоді вчені, викладачі університету, всі бажаючі.

На зустрічі лектор надав докладну інформацію про стипендіальні програми, що надають можливість молодим україниським вченим провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних ВНЗ або науково-дослідних інститутів. Розповів про інші можливості фінансової підтримки для навчання і проведення досліджень українських вчених в Німеччині за рахунок різних німецьких фондів. Олаф Міттельштрасс працює на кафедрі германської філології ДНУ і викладає німецьку мову за програмою цього Фонду. Детальні презентації він проводить і в інших вищих навчальних закладах нашого міста і регіону.

Німецька служба академічних обмінів в області науки з центром у Бонні є посередницькою організацією завнішньої кулльтурної політики, освітньої і культурної політики, а також розвитку міжнародного співробітництва в області вищої школи. Фонд запроваджує програми з обміну в обох напрямках, тобто підтримує перебування з метою навчання або дослідження німців за кордоном і навпаки — іноземців в Німеччині. В рамках Фонду діють програми наукових стажувань для викладачів ВНЗ і наукових працівників; стипендіальні програми для вчених, солодих вчених, аспірантів. Є програми і для студентів, наприклад, стипендії для написання дипломних робіт.

Наука і дослідження в Німеччині мають давні традиції. Багато ВНЗ славляться своєю багатовіковою історією. Після руйнувань Другої світової війни в Німеччині розвинулось широке поле досліджень, яке, особливо після об’єднання Німеччини, охопило стільки галузей, як ніколи. В Німеччині існує близько 400 ВНЗ, і якщо хтось хоче вчитись, проводити наукові дослідженя, працювати над темами кандидатської або докторської дсертацій, то він має великий вибір між університетами і рівноцінними їм ВНЗ, як наприклад, ВНЗ прикладного напрямку (Fachhochschule) і вищими школами економіки, музики, мистецтв і кіно і т.п. У будь-якому державному ВНЗ можуть навчатися студенти усіх національностей, також існує можливість отримати післядипломну освіту.

Зустріч студентів, аспірантів, молодих вчених і викладачів нашого університету з представником ДААД у Дніпропетровську Олафом Міттельштрассом стала цікавою і важливою подією культурного життя ВНЗ.

Контакти

Завідувач каф. – канд. філол. наук, доц. Мунтян Антоніна Олександрівна, ауд. 518б.
Кафедра - ауд. 518, тел. 373-15-24.
Лабораторія - ауд. 514.
Навчальні аудиторії - 516, 517, 519, 522, 523, 524, 525, 526.
e-mail: fld_diit@i.ua

Дата останнього оновлення: 09.02.2017