Університет | Новини | Історія | Склад кафедри | Навчально-методична робота | Розклад консультацій | Наукова робота | Міжнародні зв'язки та контакти | Дисципліни | Проекти
 
 

Проекти

The Party “Poetry in Our Life”

Poetry and music are universal languages which make communication between different epochs, generations, countries and nations possible. They can never be separated as they speak the same language, the language of the Beauty. The staff of the Foreign Languages Department organized the party “Poetry in our Life” The event took place on October, 25. The students of different departments recited poems written by English and German poets and sang popular songs in English and German. Both the teachers and the students enjoyed the party. So we invite gifted students to take part in the next concerts.

      
      

Аудиторія гендерних досліджень

Уже багато років у нашому університеті на кафедрі іноземних мов існує спеціалізована тематична аудиторія «Культура, гендер, краєзнавство» (аудиторії № 522). Вона створена під керівництвом доктора філософських наук, професора Т.І. Власової та кандидата філософських наук, доцента Т.А. Купцової.

Метою аудиторії є розвиток у студентів культурної, країнознавчої та гендерної компетенції, патріотичного ставлення до своєї мови та культури.

Як вищий навчальний заклад, ДНУЗТ виховує громадянську культуру, однією з рис якої є розуміння своєї культури, свого місця у світі, тому аудиторія має велике значення для патріотичного виховання студентів – майбутніх свідомих громадян українського суспільства. Як відомо, патріотизм являє собою моральний фундамент суспільної і державної будівлі,в цьому плані спеціалізована аудиторія відіграє неабияку роль, так як студенти можуть не тільки доторкнутися до експонатів із минулого (колиски, прялки, народних костюмів, ритуального посуду, вишитих картин, прасок, пристроїв для плетення рибацьких сіток, рушників, колес без жодного гвинта, ляльок-мотанок та іншого), а й знайти літературу про міфологічні уявлення наших предків, про народні звичаї та обряди, про славетних козаків, про народні свята наших пращурів та інше.

Сьогодні, в час кардинальних змін економічних, політичних та інших умов життя нашого суспільства, відбувається трансформація поглядів та психологічних установок на те, що було колись непохитним. За цих обставин проблема статевої диференціації стає особливо актуальною, так як питання статі завжди тісно пов’язане з суспільно-економічним життям, і різні зміни в суспільстві приводять до перегляду поглядів на проблему гендерних відносин.

Саме тому вчені вважають, що гендерну освіту з повним правом можна кваліфікувати як необхідну умову забезпечення гендерної (або паритетної) демократії: тематична аудиторія має за мету гендерну освіту студентів. Завдяки створенню такої аудиторії студенти можуть дізнатися про символіку чоловічого та жіночого українського народного костюма, сімейні звичаї та обряди українців, про поселення, житлову забудову, місце і роль у них жінки та чоловіка, народні вірування про чоловіче та жіноче, рослини як художнього символу фемінінного та маскулінного в українському фольклорі та інше.

Випуски газети "Alma Mater"

Дата останнього оновлення: 09.02.2017