top
Ласкаво просимо до сайту кафедри "Теплотехніка" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

Сертифікація теплоенергетичного обладнання, VI курс

Ведучий викладач: Арестов Олександр Петрович

Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

Основні терміни та їх визначення. Державна метрологічна система. Нормативні документи з метрології. Застосування одиниць вимірювань. Відтворення та зберігання одиниць. Вимірювання та використання їх результатів.

Метрологічна служба України, її структура, діяльність та підконтрольні їй об?єкти. Права та обов'язки повірників.

Декрет кабінету Міністрів України ?Про стандартизацію та сертифікацію?. Державна система стандартизації, основні її принципи. Категорія нормативних документів із стандартизації. Державні стандарти України.

Управління діяльністю в сфері стандартизації. Технічні комітети з стандартизації. Інформаційне забезпечення робіт з сертифікації та стандартизації.

Обов'язки посадових осіб при обов'язковій сертифікації. Сертифікація продукції, що імпортується та підлягає обов'язковій сертифікації.

Відповідальність органів з сертифікації продукції та випробувальних лабораторій (центрів), а також виробників за порушення правил обов'язкової сертифікації. Добровільна сертифікація.

Міжнародні відносини у сфері стандартизації та сертифікації.

Правила будови та безпечної експлуатації парових котлів, водогрійних котлів та водопідігрівачів.

Нормативні посилання. Терміни визначення. Відповідальність за порушення правил. Проектування котлів, конструкція котлів. Вимоги до матеріалів та напівфабрикатів ,з яких виготовляють котли. Виготовлення, монтаж, налагодження і ремонт котлів. Зварювання котлів.

Паспорт на котел та його маркування. Приміщення для котлів. Арматура, прилади та запобіжні пристрої. Водний режим котлів. Живильні пристрої. Утримування, обслуговування і нагляд за котлами. Реєстрація, технічне обслуговування і дозвіл на експлуатацію. Контроль за дотриманням цих правил. Паспорт котла. Паспорт водопідігрівача. Головні організації з питань котлобудування.

Література:
 1. Отраслевой стандарт Украины. Стандартизация и сертификация на железнодорожном транспорте. Правила проведения сертификации продукции для железнодорожного транспорта Украины. - К., 1998.
 2. ДСТУ 3411 - 96. Вимоги до органів з сертифікації продукції та порядок їх акредитації., 1997.
 3. Закон України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", 2001.
 4. Декрет Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію", 1997.
 5. ДСТУ 3410 - 96 ДСТУ 3420 - 96, 2001.
 6. Закон Украины "О метрологии и метрологической деятельности", 1998.
 7. Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану першочергових заходів щодо впровадження систем управління якістю на підприємствах на 2001 - 2002 рр", 2001.
Форми навчальної роботи:
 1. лекції;
 2. індивідуальні завдання:
  • розрахункові, розрахунково-графічні роботи;
 3. самостійна робота студентів;
 4. консультації.

[Головна]  [Наші студенти]  [Абітурієнту]  [Історія кафедри]  [Склад кафедри]  [Дисципліни]  [Розклад консультацій]  [Лабораторія]  [Наукова робота]  [Корисні посилання]  [Контакти]  [Факультет]  [Університет]

ДІІТ © Copyright Шаптала М.В., Титаренко І.В.
Час останної модифікації файлу цієї сторінки:

Библиотека теплоэнергетика ТТГВ Теплота Загрузить: Быстрый, Веселый, Умный Этот сайт создан в редакторе Vim Valid HTML 4.01 Transitional Правильный CSS!