top
Ласкаво просимо до сайту кафедри "Теплотехніка" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

Нетрадиційна теплоенергетика, V курс

Ведучий викладач: Габринець Володимир Олексійович

Курс призначений для ознайомлення студентів з основними напрямками розвитку традиційної і нетрадиційної енергетики і відомостями, що стосуються розвіданих на Землі паливних ресурсів, і розробленими принциповими схемами теплосилових установок, що використовують ці паливні ресурси.

Відомості про прогнозним запасам органічного палива. Екологічні проблеми, що виникають при використанню органічних пальних.

Забрудники від спалювання палива на електростанціях. Забрудники від промислових підприємств. Забрудники від автотранспорту. Хімічні забрудники атмосфери - підвищення температури атмосфери, фотохімічний зміг і парниковий ефект.

Прогнозні запаси ядерного палива. Технологія видобутку і збагачення уранової руди. Загальні відомості про теплові схеми АЕС. Частка АЕС в загальному виробництві електроенергії. Прогноз розвитку ядерної енергетики на Україні.

Прогнозні можливості сонячної енергетики. Методи перетворення сонячної енергії. Високотемпературні геліоустановки. Геліоконцентратор.

Низькотемпературні геліоустановки. Фотоелектричні пристрої перетворення сонячної радіації. Біологічна акумуляція сонячної енергії.

Вітроенергетика. Циркуляція мас в приземному шарі атмосфери Землі. Визначення і класифікація місцевих вітрів. Вітроелектричні станції. Складові вітроенергетичної установки і її простіші станції. Тихохідні і швидкохідні вітродвигуни. Прогноз розвитку вітроенергетики на Україні.

Воднева енергетика. Природні джерела водню. Перспективи використання водню. Водень в системі виробництва електроенергії. Застосування водню в автономній енергетиці з використанням електрохімічного генератора. Застосування водню для побутового споживання. Водневе паливо в автомобільному транспорті. Рідке водневе паливо в авіації. Екологічний аспект водневої енергетики.

Література:
 1. Гарф Б.А., Апариш Р.Р. Использование солнечной энергии. - М., 1958.
 2. Гарф Б.А., Апариш Р.Р. Исследование солнечной энергии при космических исследованиях. - М.
 3. Соломенский М.С. Солнечная электроэнергия. - Ленинград, 1965.
 4. Соломенский М.С. Тепловые установки для использования солнечной радиации. - М., 1966.
 5. Ласло Т. Оптические высокотемпературные печи. - М., 1968.
 6. Валенберг В.Б. Оптика в установках для использования солнечной энергии., 1958.
 7. Ю. Д. Сибикин, М. Ю. Сибикин. Нетрадиционные возобновляемые источники энергии -М: РадиоСофт, 2008.
Форми навчальної роботи:
 1. лекції;
 2. практичні заняття;
 3. індивідуальні завдання:
  • контрольні завдання - 2;
 4. самостійна робота студентів;
 5. консультації.

[Головна]  [Наші студенти]  [Абітурієнту]  [Історія кафедри]  [Склад кафедри]  [Дисципліни]  [Розклад консультацій]  [Лабораторія]  [Наукова робота]  [Корисні посилання]  [Контакти]  [Факультет]  [Університет]

ДІІТ © Copyright Шаптала М.В., Титаренко І.В.
Час останної модифікації файлу цієї сторінки:

Библиотека теплоэнергетика ТТГВ Теплота Загрузить: Быстрый, Веселый, Умный Этот сайт создан в редакторе Vim Valid HTML 4.01 Transitional Правильный CSS!