ННЦБО Університет

залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна

ruen

Історія центру безвідривної освіти

Одна з форм підготовки фахівців без відриву від виробництва - заочне навчання почалося в ДІІТі в 1956 році зі створення заочного відділення. Контингент студентів заочного відділення на початок 1956/57 навчального року становив 228 чоловік. Це були студенти, що були прийняті на навчання Всесоюзним заочним інститутом інженерів залізничного транспорту (ВЗІІТ), студенти другого й старшого курсів, що працювали на Придніпровській залізниці.

У жовтні 1957 року ДІІТ на базі заочного відділення відкрив заочний факультет, деканом якого був призначений доцент Львов А.А. За факультетом закріплювалися студенти, що працювали на Донецькій, Одесько-Кишиневській та Придніпровській залізницях.

доц. Львов А.А.

доц. Ісаков І.Ф. доц. Міхневич Л.Н.

В той самий час ВЗІІТ передав заочному факультету ДІІТа студентів першого курсу (включаючи і прийом 1957 року), а також других-четвертих курсів, що працювали на зазначених залізницях. Одночасно ВЗІІТ передав і два учбово-консультаційних пункти (УКП), розташованих у містах Донецьку (в 1965 році був переданий ХІІТ) і Одесі. Контингент студентів-заочників у ДІІТі до цього часу досяг 1600 чоловік.

У квітні1958 року факультет очолив доцент Ісаков І.Ф. У цьому ж році ДІІТ вперше провів великий прийом заочників на перший курс по всіх прикріплених залізницях. Для забезпечення прийому були організовані підготовчі курси.

У червні 1959 року відбувся перший випуск на заочному факультеті. Закінчили інститут 34 чоловік. Серед випускників: 15 інженерів-тепловозників, 10 інженерів по експлуатації залізниць, 7 інженерів шляхів сполучення-будівельників і два інженери теплоенергетика. У липні 1959 р. деканом заочного факультету був призначений доцент Міхневич Л.Н.

Наприкінці 1959/60 навчального року ДІІТ відкрив навчально-консультаційний пункт у м. Кишиневі, що дозволило значно поліпшити організаційно-навчальну роботу зі студентами-заочниками Молдавського відділення.

В 1960/61 навчальному році ВЗІІТ передав ДІІТу контингент студентів третіх-четвертих курсів, що працювали на Львівській залізниці, і навчально-консультаційний пункт у м. Львові. У цьому ж навчальному році ДІІТ увійшов у систему загальнотехнічних факультетів ( ЗТФ) Мінвуза УРСР.

У січні 1972 р. деканом заочного факультету був призначений доц. Малишев Ю.В.

доц. Малишев Ю.В. доц. Худенко В.Ф.

В цей час контингент студентів становив 2265 чоловік і включав більше 1000 осіб, що навчалися по системі ЗТФ.

Сталий план прийому на початку 70-х років на рівні 400-450 чоловік дозволив факультету приступити до перспективного планування організації навчального процесу. Починаючи з 1973/74 навчального року в основу роботи був покладений як і на денних факультетах "Графік навчального процесу". Впровадження графіка привело до істотного поліпшення організації навчального процесу, тому що дозволяло вчасно підготуватися деканату, кафедрам, всім службам інституту до прийому студентів-заочників і проведенню сесій.

З березня 1999 року факультет безвідривної підготовки фахівців очолює доцент Худенко В.Ф.

У січні 2010 р. факультет безперервної підготовки фахівців став центром дистанційної освіти.

У січні 2012 р. центр дистанційної освіти став навчально-науковим центром безвідривної освіти (ННЦБО).

Головна ] Догори ]

Наші контакти: