23 Травня 2021

Міжвузівська студентська науково-практична конференція

21 травня відповідно до плану підготовки на кафедрі військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка  В. Лазаряна   відбулася Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки в Державній спеціальній службі транспорту. Застосування сучасних технологій та матеріалів при будівництві та відновленні транспортної інфраструктури».

До оргкомітету надійшло більше пів сотні тез доповідей. У роботі наукового студентського зібрання взяли участь представники закладів вищої освіти Дніпра: Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Університету митної справи та фінансів, університету імені Альфреда Нобеля, Українського державного хіміко-технологічного університету та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Пленарне засідання наукового форуму  відбулось за головування начальника кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту полковника  ОСТАПЕНКА І. С. та участі доктора технічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної, економічної роботи, перспективного та інноваційного розвитку РАДКЕВИЧА А. В., заступника Голови Адміністрації Держспецтрансслужби полковника ГУТИ С.  С., начальника відділу підготовки головного штабу Держспецтрансслужби полковника ПОПОВА І.В. та провідних викладачів  кафедри військової підготовки спеціалістів Держспецтрансслужби.

Обрана тема науково-практичної конференції стала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. Продовження обговорень, дискусій і відпрацювання рішень теми конференції продовжилося на засіданнях п’яти окремих секцій:

Секція 1. Перспективи і ефективність застосування сучасних засобів механізації для будівництва та відновлення верхньої будови колії частинами Держспецтрансслужби.

Секція 2. Сучасні тенденції використання новітніх зразків містобудівельної техніки, технологій при будівництві та відновленні штучних споруд частинами Держспецтрансслужби.

Секція 3. Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання. Обґрунтування їхнього застосування в структурних підрозділах Держспецтрансслужби.

Секція 4. Обґрунтування факторів ефективності автоматизації розрахунків перевезення військових частин.

Секція 5. Актуальні питання планування і управління військовими ресурсами повного життєвого циклу спроможностей згідно стандартів НАТО в практичній діяльності Держспецтрансслужби, де модераторами виступали викладачі кафедри, а студенти зі своїми ґрунтовними доповідями виступали експертами в проблемних питаннях.

Доповідачі презентували цікаву інформацію, аналізували в своїх доповідях інноваційні технології в секторі озброєння, військової техніки та будівництва і відновлення транспортної інфраструктури України.

Результатом конференції стало урочисте вручення грамот доповідачам, які за висновками голів секцій підготували найцікавіші виступи за результатами власних наукових досліджень.

Для декого ця конференція була дебютною, для когось – черговою, але кожен з присутніх отримав певний досвід, який, сподіваємось, виявиться корисним у подальшому. Тож хочеться побажати нашій талановитій студентській молоді успіхів у їхніх наукових починаннях!