Автоматика та телекомунікації

Гаврилюк Володимир Ілліч
Завідувач кафедрою, доктор фізико-математичних наук, профессор, академік ТАУ

Особиста сторінка

Початок роботи в Дніпропетровському інституті інженерів залізничного транспорту (нині Український державний університет науки і технологій) – 1981 рік. З 1995 року - завідувач кафедри «Автоматика та телекомунікації».

Освіта. Закінчив Дніпропетровський державний університет у 1971 р. за спеціальністю радіофізика і електроніка, кваліфікація радіофізик, диплом Ч № 584279.

Кандидат фізико-математичних наук з 1983 року, доцент по кафедрі електричних машин та перетворювачів з 1986 року.

Доктор фізико-математичних наук з 1995 року, наукова спеціальність 105 Прикладна фізика та наноматеріали (01.04.04 Фізична електроніка), тема дисертації: “Дослідження інтеркалятних оптоелектронних перетворювачів електричної енергії”, диплом ДН № 001847 виданий ВАК України. Професор кафедри автоматики, телемеханіки і зв’язку з 1997, атестат ПР АР № 001408, виданий Міністерством освіти України.

На кафедрі виконую педагогічну, викладацьку, методичну, наукову та адміністративну роботу.

Фаховість підтверджується наявністю монографій, наукових праць, методичних вказівок, членством у постійній спеціалізованій вченій раді із захисту докторських дисертацій Д08.820.02, у експертній раді МОН з питань проведення експертизи дисертацій.

Нагороди: «Почесний зв‘язківець України» (2000), «Залізнична слава» (ІІІ ступеня) (2005), дві заохочувальні відзнаки Державної спеціальної служби транспорту (2008). У 2014 році пройшов курс навчання з організації руху високошвидкісних поїздів TGV на залізницях SNCF voyage d'étude SNCF approche globale du système TGV du 18 au 19 mars 2014 та в університеті Твенте (Нідерланди, 2022).

Член Транспортної академії України. Член експертної ради МОН України з питань проведення експертизи дисертацій, з технологій та проблем транспортного комплексу, член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій. Участь у міжнародних проектах: MISCTIF, SITISET, MieGVF. З 2022 року є виконавцем міжнародного проекту «Європейська навчальна мережа для України і транспорту (ETUT)» за програмою інноваційної навчальної мережі Марії Складовської-Кюрі Горизонт 2020 (H2020-MSCA-ITN-2020) спільно з Університетом Твенте (Нідерланди) і Університетом Ноттінгем (Велика Британія) для підготовки докторів філософії (угода про грант 955646), а також програми Еразмус+ з університетом Твенте (Нідерланди). Головний редактор наукового журналу «Електромагнітна сумісність та функційна безпечність систем залізничного транспорту», член редакційної колегії наукового видання «Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті» і журналу «Archives of Transport System Telematics» (Польща).

Коло наукових інтересів.

Науковий консультант держбюджетної науково-дослідної лабораторії «Електромагнітна сумісність та функційна безпечність систем автоматики», керівник наукової школи «Електромагнітна сумісність та функційна безпечність систем автоматики».

Найбільш вагомі наукові результати:

  • розроблено нормативний документ за замовленням Укрзалізниці «Значення граничного струму, діапазону частот і характеру впливу завад від електрообладнання електровозів на роботу рейкових кіл та автоматичної локомотивної сигналізації»;
  • проведено випробування на електромагнітну сумісність та функційну безпечність нових типів рухомого складу на підприємствах виробниках та експлуатаційні випробування локомотивів (ДС 3 виробництва ДЕВЗ-Сіменс), електропоїздів (HRCS2 «Хюндай» - Південна Корея, EJ675 «Шкода» - Чехія, «Тарпан», а також електровозів серії ВЛ11м з системою  рекуперативного гальмування «Буран»;
  • проведено випробування систем мікропроцесорної централізації «Імпульс» (Сєверодонецьк) і «Старт», світлодіодних світлофорів («Світлофори», м. Дніпро);
  • проведено розрахунки тональних рейкових кіл для Південної і Південно-західної залізниць України.

Підготовлено 12 кандидатів технічних наук. Опубліковано 5 монографій, отримано 38 патентів.

 
Наукові та професійні активності
 
Методичні розробки
 
Наукові публікації
 
Тези доповідей
 
Підвищення кваліфікації: