Вагони та вагонне господарство

Головним напрямом діяльності кафедри  є підготовка інженерних кадрів для вагонного господарства залізниць, вагонобудівних та вагоноремонтних заводів.

Студенти спеціальності «Вагони та вагонне господарство» освоюють методи проектування перспективних пасажирських і вантажних вагонів, вагонів швидкісних поїздів, технології їх ремонту та модернізації, вивчають розвиток швидкісного руху в Україні та за кордоном,. Для цього кафедра має: сучасні навчальні лабораторії, кваліфікований професорсько-викладацький склад.

Крім основної спеціальності, за час навчання студент-вагонник може отримати професію провідника пасажирського вагона, а також слюсаря з ремонту рухомого складу. Також cтуденти-вагонники при бажанні беруть участь у науковій роботі, вивчаючи конструкцію новітніх зразків залізничної техніки та сучасні методи теоретичних та експериментальних досліджень, що дозволяє істотно підвищити кваліфікацію і сприяє більш вигідному працевлаштуванню.

Випускникам кафедри пропонується робота конструкторів, технологів, інженерно-технічних працівників, керівників підрозділів на підприємствах залізничного транспорту, машинобудівних підприємствах та підприємствах промислового транспорту.