Механічний

Деканат факультета

• Довбня Микола Петрович

Довбня Микола Петрович Декан, доцент, к.т.н.

• Грищенко Микола Анатолійович

Грищенко Микола Анатолійович Заступник декана, к.т.н, доцент

• Бойко Тетяна Олександрівна

Бойко Тетяна Олександрівна Диспетчер факультету

Історія факультету

Механічний факультет є одним із перших факультетів створеного в 1930 році Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту.

Значний внесок в розвиток механічного факультету зробили декани:

• В свій час механічний факультет закінчили:
  • -ректор Ленінградського інституту інженерів залізничного транспорту Є.О. Красковський
  • -начальник Львівської залізниці М.Н. Грабський
  • -ректор університету професор В.А. Каблуков (1971 по 1997 роки)
  • -проректори з навчальної та наукової роботи ДІІТу професори Є.П. Блохін, О.М. Савчук, Б.Є. Боднар, С.В. Мямлін
  • -головний конструктор з вагонобудування ВАТ "Азовмаш", д.т.н., професор Бубнов В.М.
  • -генеральний директор УЗ Мельничук В. О.
  • -генеральний директор ВАТ "Металургтрансремонт" Мінчук В.П.

В різні часи очолювали та очолюють Управління та Головні управління та є замісниками генерального директора Укрзалізниці: В.М. Кісельов, І.В. Ісопенко, Б.Я. Остапюк, І.М. Грущак, В.П. Кулєшов, Мархай В. В., Мельничук В. О.

Вагонну службу Південно-Уральскої залізниці Російської Федерації очолював випускник 1981 року - Боднар В.Є., зараз генеральний директор ЗАТ «Уральська вагоноремонтна компанія».

Випускником факультету є нинішній ректор університету, доктор технічних наук, професор Олександр Миколайович Пшінько., якому разом з проректором з наукової роботи університету д.т.н., професором Мямліним С.В. та директором Українського науково-дослідного інституту вагонобудування к.т.н. Донченком А.В., також випускником механічного факультету присуджена Державна премія в галузі науки і техніки 2005 року за розробку, створення, освоєння виробництва та впровадження сімейства моделей вітчизняних сучасних пасажирських вагонів для швидкісних перевезень.